دانلود فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی

دانلود فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی دانلود فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 159 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 1628

برچسبها : رفتار سازمانی رابینز

مبلغ : 6500 تومان

خرید این فایل

دانلود پاورپوینت پیش درآمدی بر رفتار سازمانی (فصل اول کتاب تک جلدی مبانی رفتار سازمانی نوشته رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی )

کتاب مدیریت مبانی رفتار سازمانی رابینز ترجمه پارسائیان و اعرابی از جمله منابع مهم درس مدیریت رفتار سازمانی در سطح کارشناسی می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل اول این کتاب با عنوان پیش درآمدی بر رفتارسازمانی می باشد.

جهت مشاهده سایر فصول کتاب مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز روی رفتار سازمانی رابینز کلیک کنید.

لازم به توضیح است که پاورپوینت دانلودی ، قابل ویرایش بوده و به صورت شکیل و مرتب با توضیحات جامع تهیه و تنظیم گردیده است و می توانید فرمت آن را به راحتی تغییر دهید (تبدیل به ورد یا فرمتهای دیگر) . در ادامه فهرست مطالب و بخشهایی از متن فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز که کتابی تک جلدی ترجمه دکتر اعرابی و پارساییان می باشد آورده شده است

پیش درآمدی بر رفتار سازمانی

فهرست مطالب پاورپوینت دانلودی:

ارائه تعریفی از رفتار سازمانی

هدفهای رفتار سازمانی

بهبود کیفیت و بازدهی

اساس و پایه های مدیریت کیفیت جامع

نیروی کار گوناگون

واکنش در برابر جهانی شدن سازمان

نوآوری و ایجادتغییر

سازش با پدیده ای به نام تغییرات سرسام آور

کم شدن وفاداری کارکنان

بهبود رفتار از نظر اخلاقی

سطوح تجزیه و تحلیل رفتار سازمانی

****************

فصل اول مبانی رفتار سازمانی استیفن رابینز

ارائه تعریفی از رفتار سازمانی

رفتار سازمانی عبارت است از مطالعه منظم (سیستماتیک) عملیات، اقدامات، کارها و نگرشهای افرادی که سازمان را تشکیل می دهند.

در رشته رفتار سازمانی سعی می شود تا مطالعه یا بررسی منظم جایگزین قضاوت شهودی شود. یعنی کاربرد مدارک و شواهد علمی که در شرایط کنترل شده جمع آوری می گردد، به شیوه ای معقول و حساب شده مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد و در رابطه با هر معلولی در پی علت بر می آید.

بهبود رفتار از نظر اخلاقی

در سازمانهایی که پیوسته شاهد کاهش نیروی کار و نادیده گرفتن انتظارات کارکنان و رقابت شدید در بازار هستیم نباید شگفت زده شد که برخی از کارکنان که خود را در منگنه می بینند، قوانین را زیر پا بگذارند و دست به اقدامات غیراخلاقی بزنند.

اعضای سازمانها پیوسته خود را در موضعی مشاهده می کنند که می توان آن را معمای اخلاقی نامید، شرایطی که باید رفتارهای خوب و بد را تعریف کرد.

در واقع هنوز کسی نتوانسته است رفتار اخلاقی خوب را تعریف کند. در سالهای کنونی مساله تفکیک بین خوب و بد، تا حدی مشکل شده است و نمی توان مرز بین این دو را به صورتی دقیق تعیین کرد. کارکنان و اعضای سازمان همواره، در اطراف خود، شاهد عملیات غیراخلاقی هستند، یعنی می بینند افرادی که شایستگی ارتقا ندارند به مقام های بالا ارتقا می یابند و گاهی هم شاهد دریافت و پرداخت رشوه هستند و نیز می بینند که وکلای قدرتمند می توانند حق را ناحق جلوه دهند و نیز مشاهده می کنند که مدیران اجرایی موفق، از اطلاعات داخلی سازمانها در جهت منافع شخصی خود استفاده می کنند.

سطوح تجزیه و تحلیل رفتار سازمانی

سطح سازمانی ، سطح گروهی ، سطح فردی

در مطالعه و تجزیه و تحلیل رفتار سازمانی، سه سطح وجود دارد: نخست سطح فردی، سپس سطح گروهی و سرانجام سطح سازمان و چون ما از سطح فردی شروع کنیم و به سطح سازمانی برسیم درک بیشتر و بهتری از سازمان خواهیم داشت.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید